Úvodní stránka
Všechny tituly
Praha
Čechy/Morava
Rakousko
Franz Kafka
Říše pohádek
Světová beletrie
Minikalendáře

O nás
Kontakt
Objednávkový formulář (PDF)
 

 


Stručná charakteristika nakladatelství


Pražské nakladatelství Vitalis založené v roce 1993 je nezávislé soukromé nakladatelství, které si za patnáct let své existence dobylo významné postavení v literárním životě České republiky. V oblasti cizojazyčné literatury získalo nakladatelství Vitalis na trhu České republiky vedoucí pozici, jako vývozce knižní produkce zaujímá mezi českými nakladatelskými domy dokonce první příčku pomyslného žebříčku.

Celková nabídka nakladatelství Vitalis obsahuje více než 300 titulů, u některých publikací až v 9 jazykových mutacích. Knihkupci, kteří by ve svých knihkupectvích rádi nabízeli publikace určené čtenářům, kteří rádi cestují, tak mohou odebírat, takříkajíc z jedné ruky, knižní produkci nejrůznějšího žánrového zaměření: od průvodců na cesty přes skvostné obrazové publikace a velké romány Franze Kafky až k pohádkovým knihám a kuchařkám. Vše z jednoho místa, vše na jedné faktuře – to pro naše zákazníky znamená pohodlný nákup, úsporu času a snížení nákladů.

nakladatelství Vitalis

Im Büro


Sortiment nakladatelství dále zahrnuje velké množství pragensií a bohemik a rovněž beletrii, pohádky, odbornou literaturu, klasickou světovou literaturu stejně tak jako řadu literárních průvodců Cestování s knihou pro náročnější cestovatele. K výrazným rysům nakladatelské politiky Vitalisu patří soustavná a cílevědomá péče o literární dílo významných spisovatelů, především Franze Kafky, Adalberta Stiftera, Rainera Maria Rilka a Gustava Meyrinka.

V rámci obsáhlé knižní řady Bibliotheca Bohemica, která je vydávána již od roku 1993, představuje nakladatelství české, židovské a německé spisovatele jako společné nositele jedinečné literatury pocházející z českých zemí.

Kdo jsou naši zákazníci v České republice?

Všichni milovníci dobrých knih, kteří se zajímají o program nakladatelství, se mohou seznámit s celou jeho knižní produkcí (i edičním plánem na rok 2012) v našem specializovaném knihkupectví na Pražském hradě na adrese: Knihkupectví Vitalis, Zlatá ulička 22, Pražský hrad, Praha 1.

Kromě mnoha čtenářů a individuálních zákazníků, kteří k nám přicházejí z oblasti vědy a kultury, se můžeme pochlubit i velkým počtem spokojených knihkupců v celé České republice, kteří úspěšně prodávají knihy z naší produkce: Najdeme je v Praze, kde naše publikace s velkým úspěchem nabízejí již 15 let, v Krkonoších i v západočeském lázeňském trojúhelníku, v turisticky atraktivních místech jižních Čech nebo na Šumavě. Mnoho knihkupců z měst poblíž hranic s Německem a Rakouskem se netají svou spokojeností z výrazného zvýšení svých prodejů právě díky cizojazyčné produkci nakladatelství Vitalis.

Ty nejlepší podmínky a flexibilní péči nabízíme také zákazníkům z oblasti kongresové turistiky. Už po řadu let jsou knihy nakladatelství Vitalis žádaným dárkem pro účastníky mezinárodních konferencí a kongresů v Praze. Prosím, zavolejte nám, rádi Vám vyjdeme vstříc a uděláme radost Vašim hostům!

Rovněž firemní zákazníci ocení nabídku titulů nakladatelství Vitalis: jako příklad uvádíme kooperaci nakladatelství Vitalis s automobilovým koncernem Škoda, který při prezentaci nového modelu Škody Octavia v Interalpenhotelu v Tyrolsku předal jejím návštěvníkům knihy z produkce nakladatelství Vitalis jako dárek osobitého českého rázu.


Vysoká kvalita, nízké ceny, výhodné podmínky

Charakteristickým provedením svých knih a jejich ilustracemi oslovilo nakladatelství nespočetné příznivce luxusních knižních vydání; knihy nakladatelství se staly dokonce žádaným sběratelským artiklem. K tomu přistupuje optimální poměr mezi cenou a kvalitou: Knihy nakladatelství Vitalis jsou na českém knižním trhu k dostání za stejnou cenu jako běžná národní knižní produkce a jsou až o 50 % levnější než srovnatelné tituly v zemích turistů, kteří přijíždějí do Prahy a do České republiky. Mít naše knihy v nabízeném sortimentu je tedy dvojnásob výhodné.

Protože v knihkupcích spatřujeme důležité partnery, jsou středem našeho zájmu o zákazníky. Naši obchodní partneři jsou proto již po léta zvyklí na ty nejlepší podmínky odběru i na možnost případného sjednání individuálních podmínek.

Zavolejte nám, rádi Vám podáme bližší informace!

Knihkupectvím dodáváme naši produkci prostřednictvím přepravní služby PPL. U objednávek převyšujících 2000,- Kč hradí nakladatelství Vitalis veškeré přepravní náklady. Naše zboží je možné po předchozí telefonické domluvě vyzvednout rovněž na adrese Ke Klimentce 43, Praha 5, a to mezi 9.00 a 15.00 hodinou. Soukromým zákazníkům dodáváme naši produkci na dobírku.

Naši knižní produkci můžete objednat také u distribuční společnosti:

SIKYTA, spol. s r.o.
Dětská 2458/11
100 00 Praha 10
tel.: +420-449 502 281
e-mail: mapy@sikyta.cz

 

Knihkupectví Vitalis v Praze
Ke zvláštním stránkám o povodni 2002